این صفحه را خانگي كنيد             تارنگار فردا         وبگاه        آنتی فیـــــلــتـر تونل          بخش تارنگار بدون سانسور

 

 

آرشيو

بنر تارنماي بدون سانسور

 بدون سانسور _فردا

بنر كتابخانه ي آنلاين

 کتابخانه ی الکترونیکی

بنر تارنمای آذرگشنسپ

آذرگشنسپ,تارنمای تاریخ و فرهنگ ایران زمین

بنر تارنما_سایز کوچک

بنر تارنمای "بدون سانسور"_سایز کوچک

بازدیدها

 

 لوگوهاي ملی و نشانهای پرچم ايران

 (لیست کامل لوگوها را از اینجا ببینید) در صورت تمایل به بهره گیری از این لوگوها ابتدا بخش "ویرایش قالب "از داخل کنترل پنل وبلاگ خود را گشوده ومحتویات باکس مورد نظر را تماما در ابتدای قسمت "ویرایش قالب" و قبل از تمامی نوشته های آن قرار دهید.

 

لغتنامه دهخدا

 

لغت نامه و دانشنامه دهخدا مهم ترین واژه نامه فارسی است مشتمل بر تقریبا تمام لغت های ادبی و کلاسیک فارسی نو.

 

مرحوم دهخدا تمام دوران عمرش را صرف تدوین این لغت نامه کرد. با اینحال همانطور که خودش می گوید:آنچه را خواننده این کتاب می‌بیند تنها نتیجه یک عمر نیست بلکه نتیجه بسی عمرهاست.

 

 این کتاب علاوه بر شرح لغات، در بسیاری موارد یک دانشنامه هم محسوب می شود و در نبود دانشنامه های معتبر به زبان فارسی، در حال حاضر از معدود منابع تحقیق عمومی برای ما فارسی زبانان است.

ادامه ی مطلب

 

مقدمه بر تاریخ علم

 

مقدمه ای بر تاریخ علم

 

مقدمه بر تاریخ علم یک دایره المعارف با موضوع منحصرا تاریخ علم و مشتمل بر چهار بخش است که بخش

 نخست با عنوان از هومر تا خیام به بررسی سیر تحولات علمی از قرن نهم پیش از میلاد تا روزگار خیام (قرن یازده میلادی)می پردازد. بخش دوم و سوم به سده های دوازدهم تا چهاردهم میلادی اختصاص دارد و بخش چهارم فهرست اعلام و نمایه ها را در بر می گیرد.

 

کتاب حاضر را باید حاصل نیم قرن تلاش مستمر نویسنده ی آن دانست. بی تردید جورج سارتُن از معدود نوادری است که چنان جامعیتی در خود دارند که بتواند موضوعی به گستردگی تاریخ علم را مورد مطالعه قرار دهند؛ با اینحال مولف به سبب فراخی زمینه ی مورد بررسی از قرن چهاردهم و اوایل قرن پانزدهم فراتر نرفته است.

ادامه ی مطلب

 

 

پان ترکیسم و ایران

 

پان ترکیسم و ایرانسر ریز مجموعه ای از تحرکات ناسیونالیتی در ترکیه عثمانی در سال های مقارن با فروپاشی امپراطوری در سالهای پایان جنگ اول جهانی تا برآمدن یک جمهوری حدید در آن سامان ,ایران را که خود در تلاش تبدیل به یک دولت -ملت جدید تحولات مشابهی را تجربه می کرد در معرض یک توان آزمایی جدی قرار داد .چرا که این فعل و انفعال ناسیونالیستی که می توان تحت عنوان کلی پان ترکیسماز آن یاد کد بخشی از چیستی خود را در نفی هویت تاریخی ایران و بویژه زیر سوال بردن هویت ملی ترک زبانهای ایرانی جستجو می کرد.

واکنش ایرانیان و بویژه ایرانیان آذربایجانی در قبال این پدیده که خود در شکل گیری ناسیونالیسم ایران معاصر تاثیری دیرپا برجای نهاد از جمله دیگر مضامینی است که در این کتاب مورد بررسی قرار گرفته است.

 

پان ترکیسم و ایران بقلم کاوه بیات به بررسی روند شکل گیری ترکگرایی و دلایل ورود آن به میهنمان می پردازد و مشتمل بر دو بخش است : بخش نخست مقدمه ای است بر چگونگی پیدایش همه ترک انگاری همراه با تحلیلهای شخصی نویسنده از نحوه ی شکل گیری این حرکت و دلایل برآمدن آن و بخش دوم مجموعه ضمایم و مستنداتی است که از منابع گوناگون جمع آوری شده و به خوبی سیر تحول این جریان را نشان می دهد.

 

این اثر صرفا با توجه به شرایط خطیر کنونی میهنمان و لزوم شناخت هرچه بیشتر جریانات جدایی خواه و تجزیه طلب و با این امید که اسناد ارایه شده بتوانند درک بهتری را نسبت به ریشه های جریانات پانترکیست کنونی ممکن سازند ,تهیه شد.

 

ادامه ی مطلب 

 

 

کتابخانه


پیامگیر و چت باکس

بنر تارنگار فردا

تارنگار فردا

شبكه هاي اجتماعي

 

 

 

بدون سانسور درYoutube

 

 

 

 

 

Face book

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Friend feed 

 

 

 


 توییتر بدون سانسور

 

 

 

 

 

بدون سانسور درtechnorati

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Scramble

 

 

 

 

 

plurk

 

 

 

 

 

Netvibes

 

 

 

 

 

 

Digg

 

 

 

 

 

Targah

 

 

 

 

 

 

 

 

 


WWW.TARNAMA.ORG2008-2010, Project by Farhad.M Hosted by Live hoster |
All Images and Objects are the property of their Respective Owners
آنتی فیـــــلــتـر تونل | کتابخانه مجازی | تماس با من | فردا

Live hoster      Live hoster     Live hoster     Live hoster      Live hoster    Live hoster    Live hoster      Live hoster